NWO en UvA ontwikkelen nieuwe zoekmachines
23 oktober 2009“Samen met zijn collega’s van de UvA, ontwikkelde NWO-onderzoeker Theo Gevers software die automatisch voorwerpen en concepten kan vinden in afbeeldingen en filmpjes.
De techniek is ontwikkeld voor de tekstwetenschap en wordt binnenkort gebruikt op de faculteit Geesteswetenschappen. De onderzoekers willen in de toekomst de zoekmachine ook geschikt maken voor gebruik in bibliotheken en op internet.
Het NWO richtte zich samen met onderzoekers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) juist op beeld. Hun systeem maakt gebruik van geavanceerde beeldherkenning en maakt het intikken van een zoekterm overbodig.”
We krijgen gewoon een helpende hand bij het doorontwikkelen van onze catalogi. Prachtig toch? Een zoeksysteem gebaseerd op de werking van de hersenen dan ook nog?
@